Горизонтальні жалюзі
Далеко не завжди є можливість і бажання обладнати вуличні системи затінення. Розумна альтернатива – жалюзі, які монтують в приміщенні. Так, вони будуть гірше захищати від теплової енергії, бо сонце нагріватиме склопакет, віконний профіль і самі ламелі. Але таке рішення вкрай просте і доступне, тому не втрачає популярності.
7 етапів від А до Я
1. Попередні заміри віконного отвору можна зробити самостійно. Якщо ви будете монтувати жалюзі впритул до профілю, то площа ламелей має повністю закривати скло, можливий невеликий запас. Якщо ж карниз фіксують над віконними відкосами, то полотно має бути на 10 см ширше, щоб воно частково заходило на стіни.
Максимальні розміри полотна майже не обмежені, а ось мінімум для кожного виробника свій. Деякі компанії беруть в роботу замовлення площею від 0,5 м².
2. Ламелі в горизонтальних жалюзі можуть бути з алюмінію, пластику, дерева. Останній варіант самий дорогий і його скоріше можна віднести до екзотики. Пластик має свої переваги, але самий популярний матеріал – алюміній. Він легкий, довговічний, доступний.
Ламелі з тканинною основою теж популярні, але їх використовують в вертикальних жалюзі.
3. Різноманіття кольорів ламелей представлене десятками варіантів. Кожен відповідальний продавець має свої каталоги з демонстрацією готових прикладів. Є прості кольори, є різновиди на тему металів, є імітація дерева, є природні мотиви…
4. Ширина алюмінієвих ламелей може бути різною, але більшість виробників обмежуються двома варіантами – 16 мм і 25 мм. Останній краще затримує світло, хоча це все ж більше питання дизайну. В будь-якому випадку усі жалюзі доволі компактні, що є важливим плюсом цих систем.
5. Для управління використовують шнурок і ручку. Перший дозволяє піднімати і опускати полотно, друга – змінювати кут нахилу ламелей. Бажано, щоб шнурок мав внутрішню жилу, яка зверху покрита плетінням. Такі конструкції довговічніші. Ручки можуть бути з металу, дерева, пластику. Мабуть самі популярні – прозорі. Головне – правильно обрати їх довжину, щоб усім було зручно.
6. Для фіксації відкритого полотна використовують пластикові куточки і магніти. Натягнуті ламелі більш привабливі і менше шумлять від вітру.
7. Переважно немає проблем з самостійним монтажем, але при бажанні можна замовити і цю роботу. А ось тип короба і кріплення треба обрати ще на етапі проекту. Сучасні конструкції дозволяють за лічені секунди знімати жалюзі, щоб вимити їх чи почистити від пилу.
Щоб зробити точний вибір, врахувати всі нюанси і не забути про жодну деталь – зв’яжіться зі спеціалістами компанії «Слайдор».
- Прості в догляді. Алюмінієві ламелі легко можна почистити від пилу та бруду.
- Регулювання потоку світла, повертаючи ламелі навколо своєї осі.
- Довговічність – не вигорають та не жовтіють на сонці.
- Підходять для вологих приміщень.
- Великий асортимент кольорової гами жалюзі, підкреслить ваш інтер’єр.