ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Обробка дзвінківпн-пт: 9:00 -19:00сб: 10:00 - 14:00нд - вихідний
або заповніть форму і ми Вам передзвонимо
Помилки проектування вікон. Склопакети.

Вже мабуть всі володіють поверхневою інформацією про матеріали  з яких роблять металопластикові та алюмінієві вікна: профіль – кількість камер, монтажну глибину товщину його стінок та армування; фурнітуру – принаймні крутяться на слуху відомі бренди; склопакети – одно, двокамерні, з газом та енергопокриттям. З профілем і фурнітурою ніби все йде добре, замовники вікон почали приділяти цьому увагу, а от щодо склопакетів поки що складається сумна ситуація.

В сучасному вікні склопакет є найважливішим елементом щодо теплоізоляції всієї віконної конструкції так як він займає до 95% площі вікна, для покращення його характеристик використовують інертні гази, і-скло, мультифункційне скло, дистанційні рамки від 6 до 24мм для створення певної товщини шару газу між склом, так звані камери, які повинні бути герметичні – ізольовані від зовнішньої атмосфери.

Яка вірна комбінація скла і дистанційних рамок?

Спеціалісти у даній сфері будуть стверджувати що оптимальна товщина однокамерного склопакету зі склом в 4мм це 24мм, а двокамерного 44мм, тобто дистанція між склом має бути 16мм, звідси формула має бути для однокамерних – 4-16-4 та 4-16-4-16-4 для двохкамерних. Чому саме така відстань? Тому що саме при таких розмірах в камері склопакету припиняється внутрішня конвекція газу, його молекули прилипають до скла – з холодної сторони газ не опускається за рахунок охолодження, а з теплої не піднімається, в середині склопакету виходить повний «штиль», це покращує його властивості. Якщо товщину дистанційної рамки зменшити, або збільшити то теплоізоляційні характеристики погіршуються. І ще фахівці стверджують що сама холодна зона у склопакеті це його периметр так як теплопровідність дистанційних рамок більша ніж газу.

Але це все в лабораторних ідиліях, так сказати в парникових умовах. Що ж виходить в реаліях?

На характеристики склопакету діють маса чинників:

  • технологія та умови виготовлення
  • площа склопакету та його периметр
  • місце експлуатації
  • атмосферний тиск
  • вітрові навантаження
  • температурні перепади

Ці всі фактори повинні враховуватись при проектуванні будь то металопластикових чи алюмінієвих вікон, стійко-ригельних систем для фасадного засклення та інших конструкціях де використовуються склопакети.

Так як склопакет герметичний то він постійно бореться з зовнішнім тиском і скло у ньому постійно деформується, викривляється, особливо це помітно у квадратних склопакетах, вони ніби лінзують і чим більший розмір тим більший буде прогин скла, аж до ефекту злипання зовнішнього і внутрішнього скла, що різко погіршує теплоізоляційні характеристики вікна і в цьому разі самою холодною зоною стає центральна зона склопакету.

Ефект злипання зовнішнього та внутрішнього склаУтворення конденсату на склопакеті зі сторни приміщенняКонденсат вже на зовнішньому склі охолоджуючої камери яка розташована в теплому приміщенні.

Як з цим боротись?

Для зменшення цього ефекту потрібно використовувати скло потрібної товщини для певних площ і пропорцій склопакету. Тобто чим більший склопакет тим товстіше має бути скло. З отриманого досвіду рекомендуємо скло 4мм для склопакетів площею до 2,2 м.кв., а якщо форма склопакету близька до квадрату  то він має бути не більшим за 1,7 м.кв., скло 6мм – до 5,5/4,0 м.кв., скло 8мм – до 8,5/7,0м.кв. Але в любому випадку скло у склопакеті все рівно буде мати прогин за певних умов більшим, або меншим тому для збереження рівномірного коефіцієнту теплопередачі зі збільшенням площі, потрібно збільшувати ширину дистанційної рамки.

Проблема в тому що майже всі поширені  ПВХ та більшість алюмінієвих профільних систем обмежені у товщині склопакету 32-40мм, що не дозволяє створювати не те що енергоефективні вікна з великою площею скла, а й вікна невеликих розмірів з високими показниками енергозбереження, тому багато з хто з виробників замовчують це питання, презентуючи склопакет за формулою 4-10-4-10-4 як елемент з найвищими характеристиками, а сучасні європейські системи на даний час достатньо сильно б’ють по бюджету замовника і не кожен на них наважується.

Компанія «Слайдор» пропонує у Чернівцях перевірену часом Німецьку систему Streamline від Salamander з монтажною глибиною 76мм для виготовлення металопластикових вікон зі склопакетами товщиною 40, 44, 48мм, та сучасну профільну систему для засклення пасивних будинків Salamander bluEvolution яка здатна розмістити в собі важкі склопакети товщиною до 60мм, також ми пропонуємо декілька серій алюмінієвих профілів Талісман для виготовлення панорамних вікон.

Ми з відповідальністю підходимо до проектування та виготовлення віконних конструкцій, маєм в цьому досвід і якісні матеріали.