ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Обробка дзвінківпн-пт: 9:00 -19:00сб: 10:00 - 14:00нд - вихідний
або заповніть форму і ми Вам передзвонимо
Чому потіють вікна?

Якщо ваші вікна виглядають так само, тоді ця стаття буде вам корисна
Чому потіють вікна? Найчастіше запитання, яке виникає взимку у власників металопластикових та дерев’яних євровікон. Так, як утворення конденсату на вікнах створює низку проблем – вода на підвіконнику, грибок на відкосах і просто не естетично, потрібно виявити джерело виникнення та постаратися його усунути. Причин може бути декілька.
 
Основною причиною є знаходження точки роси на внутрішньому склі вікна. Як відомо з фізики «Точка роси, це — температура, до якої повинне охолонути повітря, щоб пар, який в ньому міститься, досягнув стану насичення та конденсував в росу». Зараз розглянемо фактори, які спричинюють цей процес.
 

Висока вологість
 
Можливими джерелами підвищеної вологості можна вважати:
 • приготування їжі;
 • пар у ванній кімнаті;
 • сушку одягу на батареї;
 • рослини на підвіконнику;
 • акваріум;
 • будівельні матеріали, що застосовувались при ремонті, можуть виділяти вологу ще впродовж пів року;
 • велика кількість людей, яка знаходиться у закритому приміщенні, адже ми, люди, також є джерелом виділення вологи.
Щоб вологість не затримувалась в приміщенні, а сухе повітря з вулиці потрапляло в середину тобто, відбувався повітряний обмін потрібно, щоб функціонувала система вентиляції. Зазвичай в квартирах вентиляційні канали (витяжки) забруднені та несправні, а пристрої для притоку свіжого повітря у більшості випадків взагалі відсутні,  тому бажано перевірити їх стан та при необхідності прочистити. Якщо такої змоги немає, можна провітрювати кімнату іншим шляхом.
Віконний провітрювач Salamander-Clim-Aktiv
 1. Відчинити вікно. Якщо ви залишатимете вікно відчиненим на 30-60 хв щодня це покращить ситуацію. 
 2. Мікропровітрювання – додаткова корисна функція вашого вікна. В даному випадку створиться щілина між стулкою та рамою в 2-3 мм, температура в приміщенні знизиться орієнтовно на 0,5 градуса за декілька годин, але вологе повітря змінюватиметься на більш сухе. В цьому режимі ви можете залишати вікно навіть на цілий день.
 3. Повітряні клапани. Додаткове оснащення на вікно, яким можна обладнати навіть вже встановлену конструкцію. Наприклад об’єм потоку свіжого повітря провітрювача «Salamander Clim Aktiv» становитиме не більше 5м3/годину. На ньому є елемент, що зачинить отвір автоматично в разі збільшення притоку повітря більше за норму і у вас не виникне відчуття дискомфорту від протягу, також відкрити або закрити провітрювач можна вручну.
 
Вікна, що не відповідають кліматичній зоні
 
Порівняння кількості конденсату при однокамерному та двокамерному склопакеті у однакових умовахПри виявленні конденсату на склі, клієнти в першу чергу звертаються у фірму, де придбали вікна, з претензіями щодо якості вікна та монтажу. Хоча це також фактор, але дуже малий, лише 5% таких випадків є причиною запотівання. Мало хто задумується, що нерозумна економія при виборі вікна, може в майбутньому дати наслідки. Тому ми радимо для житлових приміщень, що опалюються обирати 5-ти камерний профіль та двокамерний склопакет з товщиною більшу за 40мм з енергозберігаючим склом та інертним газом. Такий склопакет є теплішим, та відповідно скло з кімнати має вищу температуру, ніж в звичайного однокамерного склопакету, тому ймовірність утворення на ньому конденсату навіть при збільшеній вологості значно менша. 
 
Ви вирішили кардинально побороти таке явище? Тоді потрібно міняти вікна на енергозберігаючі і працювати над системою вентиляції. Але це нажаль фінансово затратно.  У деяких випадках достатньо замінити склопакет з однокамерного на двокамерний енергозберігаючий збільшеної товщини, це не нанесе шкоди вашому інтер’єру, та гаманцю.
 
Підвіконник, що перекриває батареї подачу тепла
 
Часто клієнти обирають підвіконники по-ширше, щоб зберігати на ньому рослини  або ж просто естетично їм так більше до вподоби. А інколи буває, що батарея під вікном взагалі відсутня. Таким чином, ми перешкоджаємо вікну та безпосередньо склопакету обігріватися від батареї. Виходом може стати встановлення вентиляційної решітки в підвіконник.
 
Низька температура повітря приміщення.
 
Порівняння кількості конденсату при однокамерному та двокамерному склопакеті у однакових умовах.Збільшуючи температуру в приміщенні ми сприяємо підвищенню температури скла. Прогріваючи добре вентильовану кімнату до показника 20-24°С, шанси утворитися  конденсату досить малі. Якщо ваша система опалення не досягає такої температури, ймовірно вам варто прочистити старі радіатори, звільнити батареї від повітряних пробок або ж ввімкнути електрообігрівачі чи кондиціонер в режим обігріву.
 
Якщо ж ви заплутались у інформації звертайтесь до нас і спеціалісти «Слайдор» нададуть вам кваліфіковану консультацію.